Maska me banane ideale kundër rrudhave
Bananja është një frut që ka vlera të veçanta për organizmin tonë, dhe jo vtëm ajo është një mënyrë e mirë për të hequr rrudhat në fytyrë. Nesë ju do të përdorni një maskë të tillë do të jetë një mënyrë e mirë për tu mbrojtur nga rrudhat në fytyrë.

për ta përgatitur këtë maskë ju në mikser grini një banane dhe përziejeni me një lugë gjelle lëng portokalli si dhe një lugë gjelle kos me yndyr të plotë.

Prania e vitaminave si A B dhe E është një mënzrë e mirë për të luftuar kundër radikaleve të lira, të cilat mbrojnë lëkurën nga shenjat e moshës dhe hidratojnë lëkurën.

Lëreni të veprojë për 20 minuta, më pas pastroni fytyrën. /albeu.com/
Shtuar më 23/08/2015, ora 15:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori