Maska ideale për flokë të shëndetshëm
Për të pasur flokë të shëndetshëm dhe plot shkëlqim na shërben një maskë në këtë drejtim. Maska është e thjeshtë dhe vetëm me një produkt bazë, qumështi. Pasi e keni zier qumështin, mund të lagni gjithë gjatësinë e flokëve dhe ta mbani mbi flokë për një orë.

Më pas flokët lahen me ujë të ngrohtë. Kjo maske i jep flokut shkëlqim dhe e bën më të fortë e të shëndetshëm. Qumështi i jep vitaminat e duhura për t'u rritur me shpejt floku. Maskën në fjalë aplikojeni në flokë të thatë dhe mund ta realizoni një ose dy herë në javë. /albeu.com/

Shtuar më 09/10/2014, ora 18:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori