Magjia e vajit të ulliri me limon për të pastrimin e mobiljeve të drurit
Për mobilje e drurit, të cilat pas shumë vitesh kanë humbur shkëlqimin dhe duken si të vjetra, vaji i ullirit dhe lëngu i limonit është zgjidhja më e mirë to.

Vaji i ullirit i kthen shkëlqimin sipërfaqeve dhe krijon një shtresë mbrojtëse kundër pluhurit. Nga ana tjetër, limoni ka një veprim dezinfektues, i cili siguron një pastrim perfekt.

Me vetëm gjysmë filxhani vaj ulliri rreth 167 gr dhe çerek filxhani me lëng limoni rreth 62 ml mobiljet tuaja do të shkëlqejnë.

Ja si ta përgatisti:
Përziejini së bashku mirë dhe përhapeni produktin e fituar në sipërfaqen e mobiljes. Pastrojeni me ndihmën e një leckë mikrofibër ose me pambuk.
Shtuar më 24/02/2017, ora 14:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori