Limoni është vrasës i qelizave të kancerit
Limoni është një frut që njihet për veti të shumta kuruese, por duket se ai ka dhe një rëndësi të veçantë në shkatërrimin e qelizavekancerit, respektivisht stopon zhvillimin e tumorit.

Sipas një studimi të realizuar nga, instituti amerikan për shëndetësi në Baltimor, ka bërë të ditur se limoni është produkt i fuqishëm natyral për shkatërrimin e qelizave kancerogjene.

Është konstatuar se limoni është 10 mijë herë më i fuqishëm se kimioterapia dhe çka është më e rëndësishme, nuk ndikon në qelizat e shëndosha. E vetmja gjë që ende nuk është bërë e ditur, është ajo se për çfarë sasie të limonit bëhet fjalë, prandaj sugjerohet kujdes!

Pa marrë parasysh këtë, se limoni si një antioksidues i fuqishëm është një ilaç i dëshmuar kundër llojeve të ndryshme të sëmundjeve dhe i kancerit, tashmë dihet disa shekuj më herët. Hudhra dhe limoni janë përbërësit bazë të një ilaçi të vjetër tibetian, i krijuar 2000 vite më parë, për të cilin dihet se pengon krijimin e kancerit.

Sot flitet se limoni ka efektin më të mirë ndaj cisteve dhe tumoreve. Ndikon pozitivisht në të gjitha format e kancerit, posaçërisht atë të mushkërive, të gjirit, prostatës, zorrës së trashë dhe pankreasit. /albeu.com/
Shtuar më 06/11/2015, ora 16:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori