Lëngu i trangullit mbrojtës i mirë i dhëmbëve
Lëngu i trangullit është një nga lëngjet më natyrale dhe të shëndetshme. Pëmbajtja e tyre ndikon në rritjen e flokëve dhe shtresimin e thonjve. Përdorimi i këtij lloj lëngu ju ndihmon në përmirësimin e dhëmbëve nëse ato janë në gjendje të keqe dhe mishrat e tyre, meqë përmbajnë kalcium dhe fosfor.

Për të dhënë sa më shumë efekt është e rëndësishme që ai të kombinohet me karotë, spinaq apo edhe sallatë jeshile. Bashkimi i tyre përbën një kurë të mirë në trajtimin e reumatizmës dhe dhembjeve të kyçeve. /albeu.com/
Shtuar më 23/04/2015, ora 08:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori