Lëngu i qepës ideali për trajtimin e flokëve
Lëngu i qepës është një trajtues i mirë për mbrojtjen e rënies së flokëve. Ai ka një ndikim në shtimin e qarkullimit të gjakut i cili mundëson rritjen e flokëve të reja.

Më poshtë ju mund t mësoni se si mund ta përdorni atë;

Qërojeni ose bluajeni një qepë të madhe dhe shtrydhni lëngun që qepa do ta lirojë më pas. Vendoseni lëngun në flokë dhe mbajeni aty për së paku një orë. Qepa posedon substanca shumë të fuqishme. Flokët më pas t’i shpëlani me ujë të vakët dhe me shampo.

Kjo është një maskë e cila mund të përdoret në varësi të intensitetit të rënies së flokëve ajo mund të përdoret dy herë në javë. /albeu.com/
Shtuar më 26/01/2015, ora 12:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori