Lëngu i dardhës burim energjie
Teksa konsumojmë në përditshmëri dardhën, nuk e kemi menduar gjatë se lëngu i frutit ka veti kuruese për shëndetin tonë. Thuhet se lëngu i dardhave të freskta esëll në mëngjes është kurues për kollën dhe grykët e acaruara.

Jo vetëm kaq, lëngu i saj është një burim i shkëlqyer energjie
sikundër edhe ilaç për hipertensionin. Teksa jemi të dhënë për të pasur një lëkurë të pastër dhe të bukur, mjafton të përdorim lëngun e dardhës.

Ajo është mjaft efektive për të patur një lekure të bukur, teksa është e shkëlqyer per foshnjet mbi 6 muajshe. /albeu.com/

Shtuar më 01/10/2014, ora 16:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori