Lekurë e bukur, nga aspirina
Keni dëgjuar për maskën me aspirina? Është një nga maskat më efektive për lëkurën tuaj. Kjo maskë është e lehtë dhe e përballueshme.

Aspirina përmban acid acetil salicitik, i cili ndihmon në pastrimin e lëkurës tuaj deri ne thellësi. Largon qelizat e vdekura nga lëkura, hap poret e lëkurës, shkruan femina.al . Kjo është ajo që e bën lëkurën tuaj të ndihet më e butë dhe më e qetë.

Aspirina ka veti anti-inflamatore që e bën aspirinën unike dhe efektive në trajtimin e puçrrave dhe pikave të zeza.

Kujdes! Para se të aplikoni maskën në fytyrë lajeni fytyrën dhe qafen me ujë të freskët.

Por më e rëndësishmja: Mendoni pozitivisht dhe relaksohuni…

Përgatitja e maskës

Përbërësit:

1) 5-6 aspirina

2) disa pika uji

Përgatitja:

Thyejeni aspirinat në gjysma dhe i futni në një tas të vogël. Shtoni 4 pika uji të ngrohtë dhe shtypeni aspirinat me një lugë. Përhapeni butësisht në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe qafë, duke shmangur zonën e syve. Te sytë vendosni 2 feta kastraveci të freskët.

Mbajeni maskën për 15-20 minuta. Pastaj fërkojeni me ujë të ngrohtë dhe në fund shpërlajeni me ujë të ftohtë.

Shtuar më 08/06/2012, ora 10:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori