Kuzhinierët kinezë përgatisin pjatën gjigande për Guiness (FOTO LAJM)

Kuzhinierët kinezë kanë përgatitur një pjatë gjigande të ushqimit tradicional korean, i quajtur Bibimbap.
Kuzhinierët kinezë kanë përgatitur një pjatë gjigande të ushqimit tradicional korean, i quajtur Bibimbap.

Pjata gjigande ka një diametër 2,5 metra ndërsa për realizimin e saj janë përdorur 150 kg oriz dhe 40 lloje të ndryshme perimesh. /albeu.com/
Shtuar më 08/07/2013, ora 16:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori