Kush luan "Night King" - un në Game of Thrones, sezoni 8? (FOTO LAJM)

g
Sezoni i 8-të i “Game of Thrones” vazhdoi në HBO javën e kaluar si 'Mbreti i Natës' dhe arriti në Winterfell për një betejë epike. Por kush luan Night King në Game of Thrones dhe si duket aktori Vladimir Furdik në jetën reale?

Mbreti i natës (i luajtur nga Vladimir Furdik) u kthye në Game of Thrones në sezonin e tetë, episodi i tretë, The Long Night, pasi ushtria e tij dhe Ëalkers Ëhite zbriti në ëinterfell për një betejë epike.

Por shumica tifozë të Lojërave të Thrones po pyesin se si duket mbreti i natës në jetën reale.

Aktori i Mbretit të Natës, Vladimir Furdik, 48 vjeç, është mjaft aktiv në rrjetin social Instagram dhe ndan shpesh foto nga jeta e tij.

Po kush e luan Mbretin e Natës?
Furdik u ul rolin në Game of Thrones pasi kishte punuar në disa nga seritë dhe filmat më të mëdhenj televizivë në botë.
Aktori i shndërruar në stuntman (zëvendësues) ka punuar më parë në "Marvel blockbuster Thor: The Dark Ëorld" si "Double Stunt" nga Christopher Eccleston.

Ai gjithashtu ka punuar si stuntman (zëvendësues) në Sherlock Holmes: Një lojë e hije së bashku me kandidatin e çmuar Oscar Robert Downey Jr.

/albeu.com/
Shtuar më 04/05/2019, ora 10:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori