Kujdesuni për buzët me mjalt
Na ndodh që për shkaqe të ndryshme, buzët tona mos ti kemi të buta, e për këtë shërben mjaft mirë një kurë natyrale.

Përpos një kremi ushqyes, mjaft mirë mund të përdorni edhe mjaltin.Nëse keni buzë të thara dhe të çara, ju ndihmon mjalti.

Vendosni një sasi të vogël të mjaltit në buzë dhe mbajeni atë për 10 minuta. Materiet e tij antibakteriale dhe mirëmbajtëse, i bëjnë buzët e buta dhe të lëmuara. /albeu.com/
Shtuar më 26/09/2014, ora 17:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori