Kujdesi për thonjtë, përdorni qumështin
Kujdesi ndaj duarve është mjaft i nevojshëm, duke vënë në zbatim kremrat e shumtë zbutës për lëkurën. Qumështi për thonjtë është mjaft i domosdoshëm dhe jep një efekt të shkëlqyer.

Vetëm qumështi i cili përmban acid laktik mund të largojë paronychian, e cila është sëmundje e thonjve. Ndërkaq edhe qumështi i ëmbël është i dobishëm për majat e gishtave, sidomos për pjesët nën thua.

Dermatologët thonë se proteinat dhe yndyrnat e qumështit përkohësisht zbutin dhe qetësojnë lëkurën rreth thoit, e cila mund të jetë e irrituar për shkak të ngacmimit të thonjve. /albeu.com/
Shtuar më 24/08/2014, ora 13:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori