Kujdes, të hënave jeni më të rrezikuar nga ataku kardiak
Pëlqej
Ndërkohë një vëzhgim tepër interesant ia ka dalë të identifikojë një detaj të padëgjuar më parë që ndikon në rrezikshmërinë e një goditjeje të mundshme.

Çdo të hënë, secili prej nesh është më i prekur nga ataku kardiak. Arsyeja? Lehtë e kuptueshme.

Stresi i rikthimit në punë dhe të paturit një javë të tërë përpara ju shkakton më shumë tension dhe stres se zakonisht. Rreziku te burrat rritet me 20% e ndërsa te gratë me 15%.

Po kështu alkooli i shumtë i konsumuar gjatë fundjavës përbën një tjetër problem.
Shtuar më 07/10/2018, ora 20:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori