Kujdes nga dezinfektuesi që mbani në makinë, mund t’ju shkaktojë deme serioze për jetën
Që prej shperthimit të pandemisë, pjesa më e madhe e njerëzve mbajnë dezinfektues duarsh me vete kudo që shkojnë. Por është paralajmëruar se nuk duhet lënë në makinë pasi shkakton dëme të mëdha.

Në mediat e huaja po qarkullon fotografia e një dere automjeti që është djegur. Arsyeja e djegíes mendohet të jetë dezínfektuesi që përmban alkool dhe në ditët e nxehta mund të shkaktojë zjarr.

“Nëse e mbani në makinën tuaj gjatë motit të nxehtë, e ekspozoni ndaj diellit dhe mund të shkaktojë zjarr gjatë pirjes së duhanit në automjete.

Përveç kësaj, nëse jeni duke shijuar një fundjavë dhe keni lënë dezinfektues në makinë, gjithçka mund të përfundojnë në fatkeqësi. Kështu që vlerësoni mundësitë dhe ruhuni nga zjarri”, paralajmëroi departamenti i zjarrfikëseve në OconomoWoc, Wisconsin.

Produktet antibakteriale thuhet se mund të shkaktojnë edhe írritime në lëkurë, prandaj rekomandohet që të bëhet kujdes me sasinë e përdorimit.
Shtuar më 05/06/2020, ora 23:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori