Krem karamele
Pëlqej
Krem Karamele
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Sė pari pėrgatisni karamelen duke pėrzier mirė sheqerin deri sa tė pėrfitoni njė lėng ngjyrė kafeje tė cilin do ta shpėrndani nėpėr tasa. Nga ana tjetėr zieni qumėshtin nė njė tenxhere dhe lerėni tė ftohet pak.

Nė njė tas rrihni duke pėrdorur mikser vezėt se bashku me sheqerin dhe vaniljen deri sa tė bėhen si shkumė. Mė pas pėrziejeni me qumėshtin e vaket nė zjarr tė ulėt.

Shpėrndajeni kėtė masė nėpėr tasat qė hudhėt kremin e karameles si pėr parė dhe lerėni tė ftohėt nė frigorifer pėr disa orėve ta shėrbeni kthejini tasat mbrapsht nė mėnyrė qė karameli tė vijė sipėr dhe zbukurojeni me thela qitroje.


Pėrbėrėsit:

6 vezė
1 litėr qumėsht
Njė pakete vanilje
1/2 kg sheqer
Pėr karamelen: 5 lugė sheqer
Shtuar më 10/03/2011, ora 22:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.