Kompania Apple shpik ashensorin që rrotullohet dhe të çon nëntokë (VIDEO)
Pëlqej
Pas IPhone8, 8+ dhe Iphone X, duket se kompania Apple ka prapë material për të habitur njerëzit.

Kjo sepse Apple ka zbuluar zyrat më të reja të kompanisë të cilat jaën vërtet të veçanta shkruan Albeu.com.

Apple Park është vendosur në mes të qytetit në Cupertino të Kalifornisë.

Përveç zyrave që janë si anije kozmike, në këtë ndërtesë gjendet edhe një dhomë e veçantë për blerësit që quhet Teatri Steve Jobs.

Zona e shfaqjes së teatrit dhe produktet janë nën tokë.

Nga të gjitha gjërat brenda, gjëja më e çmendur është ashensori i xhamit që rrotullohet teksa ju con nëntokë.

Ndërtesa është projektuar në mënyrë të tillë që të mos ktheheni nga e njëjta rrugë por të shihni sërish gjëra të veçanta gjatë kthimit. /albeu.com/

Shtuar më 23/09/2017, ora 15:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori