Kjo recetë me mollë, thonë se ju shpëton nga kanceri
Mëngjesi

Mollë
Omlet me djath
Meze e lehtë e mëngjesit
Gjysmë filxhani me djath
Gjysmë filxhani me kos pa yndyrë.

Dreka

Mollë
2 filxhan me brokoli të avulluar
Gjysmë filxhani oriz të kaftë
Meze e lehtë e drekës
Ndonjë frute tjetër ose sallatë.

Darka

Mollë
Salmon të pjekur në skarë
Sallat të gjelbër

Përparësitë

Me ngrënien e një molle para secilit vakt ushqimi ju keni ndjesinë e ngopjes dhe zvogëlim të tendencë për të ngrënë më shumë se c’duhet.

Mollet përmbajnë fibër që ndihmon në zvogëlimin e niveleve të kolesterinës.

Mollet përmbajnë falvonoid që ndihmon në parandalimin e sëmundjes së zemrës, goditjes në tru dhe disa kancereve. /albeu.com/
Shtuar më 03/11/2018, ora 21:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori