Kjo maskë bën mrekulli për heqjen e akneve
Pëlqej
Aknet janë një problem vërtet serioz dhe ndonjëherë të vënë edhe në siklet por dermatologët kanë zbuluar një maskë e cila bën mrekulli në fytyrën tuaj.

MASKA ME LIMON

Përbërësit:

Një e bardhë e vezës
Një lugë gjelle mjaltë
Një lugë gjelle qumësht
Një lugë gjelle lëng limoni

Përgatitja:

Rriheni të bardhën e vezës dhe shtojani përbërësit tjerë, pastaj përzieni mirë.
Pasi të jetë përgatitur maska, aplikojeni në fytyrë dhe lëreni për 15 minuta. Pastrojeni fytyrën me ujë dhe do të shihni se brenda pak ditëve aknet do t’ju hiqen komplet. /albeu.com/
Shtuar më 15/07/2017, ora 17:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori