Kjo është shenja më inteligjente e horoskopit
Të posedosh intelektin do të thotë të kesh “armën” më të fuqishme në duar. Personat që dallohen për intelektin e tyre ofrojnë mbrojtje, komfort dhe siguri.

Shenjat më inteligjente për sa i përket inteligjencës analitike dhe asaj perceptuese janë:Analitke – Ujori Perceptuese – Akrepi (Akrepi është shenja e cila nuk mashtrohet lehtë.)Por çdo shenjë është inteligjentë në aspekte të ndryshme.

Shenjat e zjarrit (Dashi, Luani, Shigjetari) kanë inteligjencë intuitive. Ata shohin mundësit dhe rrezikojnë.

Shenjat e tokës (Demi, Virgjëresha, Bricjapi) kanë inteligjencë praktike, që nga balancimi i parave dhe deri te zgjidhja e problemeve në ambjetin e punës. Këto shenja bëjnë para.

Shenjat e ajrit (Binjakët, Peshorja, Ujori) kanë inteligjencë praktike dhe janë idealist. Këto shenja janë plot ide dhe krijojnë shumë lidhje me njerëzit. Socializimi iu mundëson atyre stimulimin e ideve.

Shenjat e ujit (Gaforrja, Akrepi, Peshqit) kanë inteligjencë perceptuese. Ata arrijnë të kuptojnë motivimin dhe ndjenjat tuaja. Në horoskopin kinez, uji lidhet me inteligjencën.
Shtuar më 15/01/2021, ora 20:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori