Këto 6 truke do t’ju shpëtojnë nga sikleti
Të mësosh si të kombinohesh nëse je paksa e shkurtër është talent më vete, që mund të përmirësohet vetëm duke eksperimentuar. Në fund të fundit, gjithçka është çështje perceptimi dhe gjithë sekreti qendron tek mënyra se si visheni. Për të dukur më e gjatë, duhet të keni parasysh gjithë këshilla dhe trendet e mëposhtme.

1. Një çantë brezi nëse është e mundur.

Kur vishni një fustan të gjatë dhe pak të çarë e mira është që në bel të vendosni një çantë të vockël. Diçka e tillë të krijon përshtypjen se keni këmbë të gjata dhe bust të lartë.

2. Vishni funde te shkurtër me taka ose çizme me majë.

Këmbët dalin në pah, look-u është i thjeshtë dhe gjëja e parë që të hyn në sy janë këpucët.


3. Bluzë me shpatulla të hapura dhe xhinse me bel të lartë

4. Pantallona me bel të lartë

5. Kur keni dyshime, e zeza do t’ju shpëtojë!

Si gjithmonë, e zeza zgjidh punë edhe për vajzat e shkurtra. Mjafton një aksesor dhe jeni gati!

6. Investoni në një pallto të gjatë

Palltoja e gjatë është hileja më produktive për vajzat e imëta.
Shtuar më 12/01/2019, ora 22:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori