Keni vënë re këtë detaj nëpër filma, arsyeja pse ndodh
E keni pyetur veten ndonjëherë, pse skenat nëpër filma, shumica regjistrohen gjatë shiut?

Në fakt nuk është thjesht për romanticitet, përkundrazi ka një arsye më të fortë.

Rrugët janë gjithmonë të lagura në filma, pasi rruga e lagur jo vetëm që duket më mirë në kamera, por në të njejtën kohë uji shpërndan reflektimet dhe ndihmon në eleminimin e hijeve të shkaktuara nga pajisjet e filmimit dhe burimet e shumta të dritës.

Kjo është arsyeja përse gjithnjë nëpër secilin film kamerat xhirojnë rrugët e lagura.

Ju kishte shkuar ndonjëherë në mendje? /albeu.com/
Shtuar më 17/02/2019, ora 20:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori