E FUNDIT/ SPAK me dorë të hekurt, i kërkon me urgjencë Lefter Allës të bëjë testin
Keni gatuar dhe jeni ngrohur me gaz? Merret vendimi drastik
Edhe pse shumica e njerëzve ditët e sotme zgjedhin të gatuajnë me gaz, kjo gjë nuk do të jetë më e mundur.

Sipas një deklarate nga Komiteti i Ndryshimeve Klimatike, brenda gjashtë viteve kjo epokë do të marrë fund.

Kjo pasi emetimet e gazrave serrë duhet të ulen me 80% deri në 2050.

Kështu as kaldajat pas vitit 2025 nuk do të lejohen gjë që me siguri do të sjellë pakënaqësi tek konsumatorët të cilët e kanë më lirë të gatuajnë dhe ngrohen me gaz.

Montimi i një sistemi të ngrohjes me karbon të ulët, si p.sh. një pompë ngrohjeje e ajrit, mund të shkojë 5000 paund gjë që nuk është pritur mirë tek njerëzit. /albeu.cm/
Shtuar më 21/02/2019, ora 10:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori