Keni dëgjuar për aspirinën në lavatriçe? Mjaftojnë 5 kokrra për të pasur këto rezultate
Mos u stresoni duke shpenzuar kaq shumë për ilaçet e rrobave. Ju mjaftojnë 5 kokrra aspirina, të cilat pasi t’i shtypni derisa të bëhen pluhur duhet t’i shtoni në një enë me ujë të ngrohtë.

Pra ju duhen:

5 kokrra aspirinë
1 enë me ujë të ngrohtë
Udhëzime:

Tek ena me ujë ngrohtë tresni aspirinat.
Shtoni në të rrobat e bardha dhe i mbani aty për të paktën 2 orë.
Pas kësaj i lani rrobat si zakonisht në lavatriçe.
Image result for 5 aspirines into washing machne"

Pse funksionon?

Kjo metodë vlen së tepërmi për rrobat e bardha, që me kalimin e kohës humbasin bardhësinë e tyre.
Truku me aspirina i rikthen atyre shkëlqimin dhe madje i zbut.
Ju nuk do të lodheni madje as nga hekurosja, sepse aspirina nuk shkakton shumë rrudha tek to.
Shtuar më 20/12/2019, ora 15:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori