Kek me luleshtrydhe dhe vanilje
Përbërësit

15 copa biskota
gjalpë
1 gote sheqer pluhur
1 luge te gjelles vanilje
luleshtrydhe

Hapat

1
Biskotat zvogëloni dhe përzieni me gjalpë, biskotat shpërndani në enë.

2
Përbërësit e tjerë derdhni dhe përzieni në një enë pastaj e derdhni përmbi biskota.

3
Tortën e përgatitur e vendosni në frigorifer për ftohje dhe pas ftohjës e shërbeni me luleshtrydhe.

4
Ju bëftë mirë! /kuzhina shqiptare/
Shtuar më 14/08/2017, ora 17:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori