Karota, ilaç kundër anemisë
Konsumimi i vazhdueshëm i karotës ul riskun për një sërë sëmundjesh, ndërsa është një ilaç natyral për pastrimin e gjakut. Lëngu ditor i karotës në sasi prej 50-150 gram është ilaç për të sëmurët që vuajnë nga anemia.

Këshillohet që të gjithë ata persona që vuajnë nga anemia të konsumojnë minimalisht 2 karota çdo ditë. Vetëm përdorimi i përditshëm i tyre, sjell eliminimin e problemeve me gjakun dhe ul riskun për sëmundje të tjera. /albeu.com/

Shtuar më 23/09/2014, ora 13:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori