Kamera në dhomën e zhveshjes? Si ta zbuloni me tre mënyra të shpejta (FOTO LAJM)

Prekeni pasqyrën

Kur prekni një pasqyrë të rregullt, gjithmonë ka një hendek të vogël mes gishtit tuaj dhe pasqyrimit të saj. Nëse e shihni, mund të jeni i sigurt se pasqyra është e vërtetë. Sidoqoftë, nëse gishtat tuaj duket se prekin në pasqyrim, ndoshta është një pasqyrë me dy drejtime dhe ju po vëzhgoheni nga kamera e fshehtë.
Privatësia përceptohet ndryshe në të gjithë botën. Për shembull, në Gjermani shumë pak zyra kanë dyer të hapura, ndërsa në Amerikë, kjo gjë është mjaft e zakonshme. Sidoqoftë, askush nuk do të ishte dakord me vëzhgimin fshehurazi, veçanërisht gjatë aktiviteteve private.

Gjithsesi, ne duam t’ju paralajmërojmë se disa shitës me pakicë vendosin kamera të fshehura në dhomat e tyre të provës, por ne do t’ju këshillojmë se si ta kuptoni që po ju vëzhgojnë, teksa provoni rroba të ndryshme.

Shtuar më 28/09/2020, ora 12:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori