Jemi në periudhën më të “rrezikshme”, 4 mënyrat më të mira për të larguar gripin
Jemi pikërisht në periudhën më të keqe për të na zënë gripi, ndaj ne të albeu.com kemi disa këshilla për t'iu dhënë sesi ta kaloni.

1.Merrni një anti-grip
Edhe nëse keni shenjat e para mund t’iu ndihmojë që të mos shkojë më keq.

2.Flini shumë gjumë
Hulumtimet kanë treguar se të flesh gjumë mjaftueshëm e mban sistemin imunitar të shëndetshëm dhe prodhon antitrupa për të sulmuar gripin.

3.Shikoni çfarë pini dhe hani
Ekspertët besojnë se është e rëndësishme të pini minimumi 3 litra lëngje kur jeni sëmurë. Nuk ka rëndësi nëse është supë e nxehtë, ujë apo çaj.

4.Rrini ngrohtë dhe qëndronishtëpi
Të qëndrosh ngrohtë ndihmon trupin të ruajë energjinë e tij për betejën imunitare. Ekspertët rekomandojnë të qëndronishtëpi nga puna dhe të pushoni për të paktën 24 orë për të shmangur kalimin e virusit. /albeu.com/
Shtuar më 30/09/2019, ora 16:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori