Ja vetitë magjike të lëngut të karotës
Për dhëmbë më të shëndetshëm si dhe për forcimin e kockave na shërben mjaft mirë lëngu i karotës. Kjo pije magjike, në vetvete ka shumë përbërës shërues, pasi është e pasur me beta karotinë, që nxit prodhimin e melaninës dhe është përgjegjëse për ngjyrën e lëkurës.

Lëngu nga karota është me vitamina A, që njihen si antioksidues mjaft të fortë, pastaj është i pasur edhe me vitaminat B, C, D, G dhe K.

Ky lëng parandalon lajmërimin e proceseve infektuese në sy, pastaj forcon trupin që të jetë më rezistues ndaj infeksioneve. Mbron sistemin nervor dhe trupit i ofron vitalitet. /albeu.com/

Shtuar më 15/09/2014, ora 14:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori