Ja urat më të bukura në botë, që kalojnë kufijtë ndërkombëtarë (FOTO LAJM)

Ura ‘Ambassador’ (kalon kufirin SHBA-Kanada)
Ajo ka një gjatësi totale 2300 metër
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Shumica e këtyre urave janë konsideruar si monumente dhe janë një pjese jetike e infrastrukturave të rajoneve ne botë.
Punimet arkitekturore kanë krijuar mrekulli me këto ura.

Në galerinë e mësipërme ju sjellim urat më të mrekullueshme që kalojnë kufijtë ndërkombëtarë./Albeu.com/
Shtuar më 19/03/2017, ora 13:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori