Ja si të hiqni njollat e shkaktuara nga dielli
Tashmë që stina e verës mbaroi, ka ende nga ata persona të cilët kanë njolla në fytyrë si pasojë e qëndrimit në diell për orë të tëra. Një maskë me kajsi do të ishte efikase, jo vetëm për njollat, por edhe për të ushqyer fytyrën.

Uji i detit e ka dëmtuar fytyrën tuaj duke ju lënë njolla, ndaj mos hezitoni të përdorni këtë maskë. Për këtë ju duhen: 1 kajsi e shtypur në formë pureje, 1 lugë mjaltë, 1 lugë kos, 1 lugë niseshteje. Perziejini mirë përbëresit deri sa të bëni një maskë të njëtrajtshme dhe homegjene. Aplikojeni në lekurë dhe lereni për 10-15 minuta. Më pas ju mund të shplani lekurën me ujë të vakët. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2014, ora 17:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori