Ja si të dukeni më të rinj
Plakja është një proces i urryer nga të gjithë ndaj secili nga ne duhet të përpiqet që të jetë në gjendje sa më të mirë. Ekzistojnë mënyra të ndryshme që na ndihmojnë për të pasur një organizëm sa më të shëndetshëm. Disa këshilla që na ndihmojnë për të pasur një shëndet të mirë janë;

Meditimi
Meditimi njihet për efektet pozitive që i ka në lëkurë dhe mendje, gjë që rezulton të bëheni më e shëndetshme, lumtur dhe më e re. Vetëm 20 minuta meditim mund të bëjnë mrekullia në lëkurë.

Ushqimi i duhur
Për lëkurë të bukur duhet të konsumoni ushqime si boronicat, brokoli etj., e bashkë me këto duhet të shmangni konsumimin e produkteve djathore.

Kujdesi për sytë
Sytë e rinj bën të duket e gjithë fytyra më e re, prandaj është e rëndësishme t’i kushtoni vëmendje të veçantë rrathëve të zi poshtë syve. Hani ushqime të shëndetshme si dhe mbani kastravecë të ftohët tek sytë për ta shmangur dhe hequr këtë dukuri.
Gjithashtu edhe grimi mund të jetë një zgjidhje e përkohshme.

Djersa
Nëse nuk e keni ditur, djersa është shumë e mirë për lëkurën për shkak se e detoksifikon, gjë që e bën lëkurën të shkëlqej më shumë. Për të djersitur mund të ecni, ngisni biçikletën, bëni ushtrime fizike etj. /albeu.com/
Shtuar më 19/06/2016, ora 16:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori