Ja sëmundjet që na shfaqen nga pagjumësia
Tashmë është vërtetuar se pagjumësia shkakton një sërë sëmundjesh, ndaj ju duhet të krijoni një regjim të rregull për të mos pasur probleme. Diabeti, infarkti, plakja e lëkurës, shfaqja e rrudhave, janë rezultat i pagjumësisë.

Gjatë natës, lëkura rigjenerohet dhe muskujt pushojnë, për t’u ngritur plot energji në mëngjes. Tashmë e dimë se pagjumësia shkaktohet nga stresi, ankthi si dhe nga keq ushqyerja. Pasojat që na lë janë të shumta si ulja e përqendrimit, probleme me memorien dhe më tej rrezikun e një infarkti, diabetin, rritja e presionit të gjakut, plakjen e lëkurës tuaj si dhe shfaqjen e rrudhave. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2014, ora 12:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori