Ja se si të rrimë larg dhimbjes nga takat e larta
Këpucët me takë janë dhe shkaku që ne shpesh ndiejmë dhimbje në këmbë për këtë është e rëndësishme që në një mënyrë apo në një tjetër të përdorim shumë elementë të cilët do të na ndihmojnë për të qenë sa më rehat nëse jemi përdoruues të takave.

Mbani parasysh se gjithmonë këpucët me takë tepër të lartë, mbi normalen, të cilat nuk kanë bazament të fortë, krijojnë përherë probleme dhe dhimbje për këmbët tuaja.

Mos bëni blerje në fund të ditës, pasi këmbët mund të jenë të ënjtura dhe këpucët të mos ju rrinë mirë kur i provoni. Kështu rrezikoni të blini një palë këpucë që nuk janë të përshtatshme për këmbët tuaja.

Gjithashtu ju duhet të bëni kujdes dhe të bëni zgjedhjen e duhur duke marrë këpucë të një marke të njohur apo të një firme e cila është e sigurt se prodhon produkte cilësore. /albeu.com/

Shtuar më 05/03/2015, ora 14:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori