Ja disa nga produktet qė kurojnė infarktin
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Personat qė kanė pėsuar njė infarkt duhet tė konsumojnė mė shumė yndyra kafshėsh, karrota dhe veza pasi kėto produkte ndihmojnė nė rigjenerimin e elementėve kardio-vaskularė.


Sipas njė studimi tė laboratorit tė Shkencave Mjekėsore nė Piza, elementė jo shumė plastikė, si zemra dhe truri, kanė aftėsi autogjeneruese tė ulėt qelizash staminale. Megjithatė, si ēdo organizėm, edhe qelizat staminale kanė njė “kod personal” qė mund tė interpretohet dhe mė pas tė pėrkthehet nė terapi.


Fokusi i studimit ėshtė tek mundėsia qė, nė vend qė tė bombardosh organizmin me qeliza tė tjera staminale, tė arrihet pėrmes substancave ushqyese kontakti mes celulave qė ekzistojnė, pėr tė favorizuar njė “dialog” direkt qė tė ketė ndikim pozitiv tek terapia. /albeu.com/
Shtuar më 06/12/2012, ora 14:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi