Ja disa nga produktet që kurojnë infarktin
Pëlqej
Personat që kanë pësuar një infarkt duhet të konsumojnë më shumë yndyra kafshësh, karrota dhe veza pasi këto produkte ndihmojnë në rigjenerimin e elementëve kardio-vaskularë.


Sipas një studimi të laboratorit të Shkencave Mjekësore në Piza, elementë jo shumë plastikë, si zemra dhe truri, kanë aftësi autogjeneruese të ulët qelizash staminale. Megjithatë, si çdo organizëm, edhe qelizat staminale kanë një “kod personal” që mund të interpretohet dhe më pas të përkthehet në terapi.


Fokusi i studimit është tek mundësia që, në vend që të bombardosh organizmin me qeliza të tjera staminale, të arrihet përmes substancave ushqyese kontakti mes celulave që ekzistojnë, për të favorizuar një “dialog” direkt që të ketë ndikim pozitiv tek terapia. /albeu.com/
Shtuar më 06/12/2012, ora 14:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori