Ja çfarë këshillohet për një lëkurë të freskët
Për freskinë e lëkurës ne mund të përdorim lehtësisht kastravecin e freskët. Në fillim duhet të presim kastravecin në feta të holla dhe i vendosim nëpër fytyrë dhe e lëmë për 15 min. Në të kundërt, masazhojmë fytyrën me kastravecin për disa minuta dhe pastaj e lëmë për 15 min. Kjo maskë është e mirë për largimin e mbetjeve të zeza nëpër pore, pas largimit të akneve. /albeu.com/
Shtuar më 22/08/2014, ora 17:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori