Hirra pija që ju duhet
Hirra, që dikur kishte një përdorim të gjwrw nga të moshuarat e familjes tashmë, është shdërruar në një lëng jo shumë të njohur. Në tregje vështirë të gjendet, por nëse diku në afërsi keni hapësira ku shitet djathi apo jeni në lidhje me dikë që prodhon sasi të mëdha të djathit, gjithsesi se mund ta gjeni

Ky është një lëng që gjen përdorim për shkak të vlerave të tij të larta ushqyese dhe për shkak që e rregullon tretjen, ai zotëron 16 lloje të proteinave, tetë minerale, shtatë vitamina, 23 aminoacide, 11 enzima dhe shumë elemente të tjera të shëndetshme.

Disa besojnë se hirra posedon vlerë më të lartë ushqyese se sa të bardhat e vezës. Nxitë punën e veshkave, mëlçisë dhe lukthit, përshpejton pastrimin e organizmit dhe largon helmet e grumbulluara.

Nëse e konsumoni në mënyrë të rregullt, ndihmon në aktivizimin e shumë funksioneve të trupit, e po ashtu ndihmon edhe në shkrirjen e dhjamit shtesë. Mund ta pini tri herë në ditë me nga 1.5 decilitra, e nëse pas disa ditëve nuk ka efekte anësore, mund ta konsumoni një litër në ditë. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2015, ora 11:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori