Harrojini shampot, zhdukni zbokthin në kushte shtëpie
Si të mbroni flokët e juaj nga zbokthi
Maska në kushte shtëpie:

1. Maskë me fara ftonjsh

Përdorini farat e ftonjve në mënyrë që të përgatitni një solucion me të clin do bëni masazh çdo ditë..

-300 ml ujë

-30 gram fara ftonjsh.

Do t’i zieni në një temperaturë të ulët dhe do t’i lini deri sa të ftohen. Kullojini dhe filloni masazhin. Pjesën e mbetur mund ta ruani në frogorifer deri larjen tjetër.

2. Maska me mjaltë, kos dhe limon.

Limoni dhe kosi njihen si dy produkte që ndihmojnë në eleminimin e zbokthit.

Përzieni 2 lugë mjaltë, gjysmë filxhani kos dhe pak lëng limoni.

3. Maska me banana, kos dhe limon

Përziejini bashkë gjysmë banane, 3-4 lugë gjelle kos dhe pak lëng limoni. Të gjithë masën aplikojeni në flokë.
Shtuar më 18/08/2018, ora 23:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori