Harrojeni kremin e duarve, kjo përzierje natyrale është ajo që ju duhet për duar të buta
Në këto kohë kur duart i lajmë dhe i dezinfektojmë më shpesh se asnjëherë tjetër, nevojitet një përkujdes i veçantë ndaj tyre. Kjo pasi lëkura e duarve është delikate dhe mund të acarohet plotësisht.

Kush do i donte duart e ashpra dhe të plasaritura?

Askush! Prandaj hidhni një sy maskës më poshtë, e cila do ju falë rezultate shumë të mira.

Maskë natyrale me karotë për duart tuaja:

Ju duhen:

1 karotë
2 lugë gjelle kos
1 lugë gjelle vaj ulliri
Udhëzime:

I grijmë karotat, i përziejmë me kosin dhe vajin e ullirit sa të bëhet një masë homogjene.
E mbajmë maskën për 25 minuta tek duart.
I shpëlajmë dhe vendosim pak krem hidratant.
Kjo maskë rekomandohet 1 herë në javë!
Shtuar më 04/08/2020, ora 13:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori