Ja si mund të vishen gratë e shkurtra!
Nëse mendoni se takat do t’ju bëjnë punë në rritjen e gjatësisë tuaj, atëherë gaboni rëndë! Ja përse… Ne po ju sjellim disa këshilla se si të dukeni e gjatë, nëse jeni e shkurtër

Këshilla mbi atë çka duhet të vishni dhe shmangni kur ju jeni të shkurtra:

Vishni:

- Rroba të madhësisë tuaj
- Pantallona me bel të lartë
- Një xhaketë të shkurtër në qoftë se ju nuk keni gjoks të madh
- Çizme me taka dhe një fustan
- Një fustan të shkurtër
- Këpucë me takë jo më të lartë se 5 cm
- Bluza me motive, mundësisht vertikale
- Një rrip me të njëjtën ngjyrë si pantallonat

Shmangni:

- Fustanet e gjata që vijnë nën gju
- Pantallonat shumë të gjata që bien mbi këpucë
- Çizmet mbi gju
- Vathët dhe syzet e mëdha
- Vija horizontale. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2013, ora 13:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori