Gjendet në kuzhinën tuaj, mënyra perfekte për të shëruar thembrat e çara
Keni probleme me thembrat e këmbëve dhe nuk po gjeni dot shërim. Nëse përdorni sodën e bukës, lamtumirë thembra të cacra.

Soda e bukës është një produkt i zakonshëm që të gjithë e kanë në kuzhinë e tyre, prandaj mos hezitoni ta përdorni, pasi soda e bukës ka veti antiseptike që reagojnë kundër infeksioneve në thembrat tuaja.

Përbërësit:

Tri lugë gjelle sodë buke

Katër deri pesë litra ujë

Përgatitja:

Filloni duke e përzier sodën e bukës me ujë të vakët dhe futni këmbët në ujë për 10-15 minuta.

Kur këmbët të jenë zbutur mirë, pastroni ato me ujë, leni të thahen dhe lyeni me një krem për këmbët. /albeu.com/
Shtuar më 28/10/2019, ora 09:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori