Frutat shkurtojnë rrezikun e sëmundjes së zemrës deri në 40%
Kërkimet e fundit i mëshojnë faktit se konsumimi i frutave i bën mirë shëndetit të zemrës sonë. Studimi i'u referua personave të cilët konsumonin fruta çdo ditë dhe ata të cilët nuk hanë fare.

Studiuesit kanë konfirmuar faktin se të konsumoni disa copa frutash në ditë, mund të shkurtojë rrezikun e sëmundjes së zemrës deri në 40 %.

Ata arritën në këtë përfundim, duke marrë në konsideratë 1 milion kinezë të cilët treguan shëndetin e zemrës së tyre. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2014, ora 15:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori