Fotografitë që duken të thjeshta, por fshehin pas histori (FOTO LAJM)

1. 1918- Fundi i Luftës së Parë Botërore

Sigurisht që kur aparati fotografik u shpik, u mundësua që momente të caktuara të historisë të shkruheshin me anë të dritës në letër.

Disa prej tyre janë vërtet të vështira për tu harruar dhe shpërndajnë disa mesazhemëdha, ose thjeshtperiudhën kur u bë shkrepja bënë bujë.

Në galerinë që albeu.com sjell për ju, do gjeni disa nga këto fotografi unike./albeu.com/

Shtuar më 01/03/2020, ora 17:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori