Flokë të elektrizuar? Ja 5 metoda natyrale si ta shamngni këtë gjë
Të gjitha femrat kanë ato ditët e mira të flokëve, ashtu si kanë ato ditët e këqija që zgjidhja e vetme është një llastik apo një kapëse!

Lagështia, ditët me shi, mund të bëjnë që flokët t’ju fryhen t’ju elektrizohen dhe pse ju sapo mund t’i keni krehur.

Elektrizimi ndodh kur flokët janë të thatë dhe floku lagështinë e ajrit. Për të shmangur një gjë të tillë, do të japim më poshtë disa zgjidhje për ju .

1.Gjithçka fillon që në dush
Nuk duhet ta harroni asnjëherë balsamin dhe vajin ushqyes. Vetëm në këtë mënyrë flokët do të jenë të ushqyer dhe nuk do të kenë nevojë për lagështinë e ajrit.

2.Mos ushtroni presion me peshqir gjatë tharjes së flokëve sepse mund të ndodhë që ju të këpusni flokët t’i ndani më dush apo t’i thani më shumë se duhet.

3. Evitoni përdorimin e krehrit plastik me dhëmbëza të holla, i cili mund të kontribuojë në elektrezimin e flokëve.

4. Përdorni një produkt hidratues para se të dilni nga shtëpia
Dhe nëse i keni flokët e hollë apo të yndyrshëm, duhet të përdorni një maskë përkujdesi ! E aplikuar në sasinë e duhur nuk do të dmëtojë flokët, përkundrazi.

5. Bëjini flokët gërsheta. Kjo gjë minimizon elektrizimin e flokëve. /albeu.com/
Shtuar më 25/06/2018, ora 10:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori