Flasin ekspertët: Edhe reçipetat kanë ndikimin në kohën e koronavirusit
Nëse i keni hedhur reçipetat tuaj tani kur jeni duke punuar nga shtëpia, ose duke izoluar vetveten, atëherë jeni në rrezik të dëmtoni sjelljen dhe ligamentet tuaja.

Fatkeqësisht, ekspertët kanë zbuluar që të kalosh ditët pa sytjena mund të shkaktojë dëmtim të ligamenteve dhe sjellje të dobët, raporton “Daily Star”.

Victoria Shelton, një specialiste e veshjeve në Figleaves, tha: “Të gjithë duhet të veshim sytjena pasi gjinjtë tanë duhet të mbështeten, për shkak të peshës së tyre ju mund të dëmtoni sjelljen tuaj ose të keni dhimbje”.

Nëse gjinjtë lihen pa mbështetje, mund të ndodhin dëme në ligamentin e gjirit, duke i bërë ata të lodhen”. Nëse jeni duke kërkuar të qëndroni të qetë në shtëpi, ajo rekomandon të kaloni në reçipeta me tela fleksibil.

Ky lloj reçipetash përdoret shpesh në modelet e maternitetit ose stilet jo me tela të cilat janë bërë për të mbështetur gjinjtë e mëdhenj. Victoria tha se grepa të mbushur dhe shiritat e butë mund të ndihmojnë me rehatinë.

Shtuar më 31/03/2020, ora 17:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori