Fikeni modemin gjatë natës, valët Wi-Fi po na vrasin
Valët e Wireless-it janë konsideruar si një ndër gjërat më të rrezikshme që teknologjia e ditëve të sotme na ka sjellë.

Radio frekuenca jo termike që rrezikohet nga WiFi, mund të ndërpresë zhvillimin normal biologjik të një fëmije dhe gjithashtu të ndikojë ndjeshëm në zhvillimin e fetusit.

Shumica e personave që vuajnë nga pagjumësia, janë dyfish të rrezikuar të kenë çrregullime me gjumin në rast se kanë WiFi në banesë.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Jo vetëm kaq, por këta persona janë të rrezikuar të humbasin përqendrimin e trurit dhe rritje të rrahjeve të zemrës.

WiFi gjithashtu ndikon tek fertiliteti, ku raportet kanë sugjeruar që kjo mund të rrisë rrezikun e shtatzënisë jonormale dhe gjithashtu ul lëvizjet e spermës dhe shkakton fragmentimin e ADN-së tek meshkujt. /albeu.com/
Shtuar më 03/10/2018, ora 16:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori