Femrat e falin tradhëtinë më lehtë se meshkujt
Pëlqej
Nëse e falni tradhëtinë, sa kohë ju duhet që të harroni gjithçka e të silleni sikur nuk ka ndodhur asgjë. Një studim i ri i një grupi psikologësh ka dalë në përfundimin se femrat falin më shpejtë se meshkujt.

Këta të fundit e kanë më të vështirë të kapërdijnë tradhëtinë dhe duan më shumë kohë që të falin. Femrat reagojnë keq në fillim, por vendosin të harrojnë shumë shpejt e shumë më lehtë. Një tjetër faktor është jetëgjatësia e lidhjes. Në të vërtetë, çiftet që kanë kohë bashkë, falin më lehtë se dashnorët “e freskët”.

Nëse tradhtia ndodh në vitet e para të lidhjes, edhe meshkujt edhe femrat do të reagojnë më vrullshëm, do të jenë më të lënduar dhe më vështirë do të falin. Nëse lidhja është e gjatë, sigurisht që zënka e mërzitje ka, por në një formë më të butë, pasi partnerët kanë krijuar një besim te njëri-tjetri dhe janë pak të gatshëm të hedhin poshtë vite të tëra për një natë. /albeu.com/
Shtuar më 03/10/2013, ora 17:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori