Efekti i internetit tek fėmijėt
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Lojėrat nė kompjuter, televizori dhe rrjetet sociale, po bėjnė qė 10-vjeēarėt e sotėm tė jenė mė tė pafuqishėm, se bashkėmoshatarėt e tyre tė viteve ’90.

Sipas njė studimi tė bėrė me 300 fėmijė nė Essex (Angli), fėmijėt e sotėm janė mė pak tė fuqishėm se ata tė 2 dekadave mė parė dhe kjo duket nė faktin, se nuk arrijnė dot tė bėjnė ushtrimet fizike nė shkollė qė nė vitet ’90 bėheshin pa problem.

Ekspertėt theksojnė se lojėrat nė kompjuter dhe Facebook kanė zėvendėsuar futbollin dhe shumė lojėra tė tjera qė zhvillohen nė ambient tė hapur.

Kjo bėn qė trupi i fėmijėve tė jetė mė pak muskuloz dhe mė shumė i dhjamosur.
Shtuar më 24/05/2011, ora 09:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.