Efektet kuruese të qumështit
Qumështi ul nivelin e kolesterolit në gjak, forcon eshtrat, sistemin nervor, normalizon funksionimin e zorrëve dhe përmirëson mikro-florën. Jo vetem kaq por përmirëson gjendjen e lëkurës, ndihmon edhe në largimin e akneve.

Me përdorimin e qumështit dhe prodhimeve të tij, trupin tuaj do ta furnizoni me materie të dobishme. Është vërtetuar se konsumimi i një litri qumështi brenda ditës, mbush nevojat e organizmit me proteina. Jo vetëm kaq, por produktet e qumështit ndikojnë në sistemin tretës dhe forcimin e kockave. /albeu.com/
Shtuar më 26/09/2014, ora 16:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori