Efektet e shëndetshme të çajit të bardhë
Çaji i bardhë është çaji më cilësor dhe që përpunohet më pak në grupin e çajrave. Sipas specialistëv në ngjyrën e tij nuk vihet re ndonjë ndryshim apo shndërrim për shkak të moskalimit në procese si fermentim, pjekje apo tharje.

Çaji i bardhë me përmbajtjen e lartë të antioksiduesve është çaji më i veçantë në grupin e çajrave, ai është i njohur për veçoritë e tij mbrojtëse ndaj kancerit

Gjithashtu ai është një çaj që ndihmon në lehtësimin e artritit romatoid dhe shqetësimeve të tjera. Krahas kësaj, çaji i bardhë është shumë i dobishëm në kurimin e obezitetit apo problemeve të lidhura me të, për shkak të veçorisë së tij të djegies së yndyrave dhe ekuilibrimit të mesatares së yndyrës në trup. /albeu.com/
Shtuar më 01/01/2015, ora 12:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori