Edhe meshkujt vuajnë nga "ethet e bebeve"
Një studim i ri ka zbuluar se meshkujt, ashtu si edhe femrat, vuajnë nga “ethet” për të pasur fëmijë.

Fenomeni emocional dhe psikologjik zakonisht lidhet me femrat, të cilat befas ndjejnë një nevojën për tu bërë nëna, por dy shkencëtarë të Kansas State University theksojnë se kjo ndjejnë është e pranishme edhe tek meshkujt.

Ethet për të pasur një fëmijë janë ato momente të jetës kur një person kërkon të bëhet prind me patjetër. Njerëzit mendojnë se kjo vërehet vetëm tek femrat, por kemi zbuluar se edhe meshkujt preken nga këto ethe” tha Gary Brase, një nga profesorët që realizoi kërkimin shkencor.
Shtuar më 24/08/2011, ora 15:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori